Adres

ul. Bałtycka 33
35-323 Rzeszów

Adres

ul. Bałtycka 33
35-323 Rzeszów

Sekretariat czynny

Poniedziałek - Piątek
7:00 - 15:00

Sekretariat czynny

Poniedziałek - Piątek
7:00 - 15:00

3 czerwca 2022

MIĘDZYNARODOWY  FESTIWAL PERKUSYJNYZ REKORDEM POLSKI

W sobotę 28 maja 2022r.  w Bydgoszczy odbyła  się  próba  ustanowienia  nowego rekordu Polski
w kategorii: „Najwięcej osób grających na instrumentach z recyklingu” w ramach Międzynarodowego  Festiwalu Sztuki Perkusyjnej „DRUMS FUSION 2022”.  Dumnie reprezentowaliśmy naszą szkołę,  region a w szczególności  Miasto Rzeszów dzięki  wsparciu i pomocy p. v-ce Prezydent Krystyny Stachowskiej, Sławomira Gołąba  a także Dyrektora o. Mariusza Siódmiaka i Rodziców PSPZP.
     Warsztaty perkusyjno- taneczne, które odbyły się w naszej szkole 16 i 17 maja  pozwoliły na przygotowanie uczniów do tego wydarzenia. Pobity rekord (dzięki  naszej 38 osobowej grupie) pokazał, że  poświęcony czas i ciężka praca przyniosły zamierzone efekty. ”Drums’dance”  przyczyniły się  do podniesienia umiejętności  muzycznych,  otworzyły nowe perspektywy w dalszym kształceniu muzycznym oraz zawiązały przyjaźnie  pomiędzy uczniami różnych  szkół.
          Opiekę nad uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej  Zakonu Pijarów im. św. Józefa  Kalasancjusza i Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 im. Karola Szymanowskiego w Rzeszowie sprawowali nauczyciele i rodzice: p.Ewa Łuczyńska- Kycia, p.Patrycja Wilusz, p.Katarzyna Świder, p. Daniel Kasieczko i p. Dariusz Kosak.
          Przez dwa dni poznaliśmy historię Torunia, wdzięczność mieszkańców Bydgoszczy
i piękno kultury muzycznej na światowym poziomie. Zwiedzanie Torunia rozpoczęliśmy wczesnym rankiem. Razem z p.Przewodnikiem zobaczyliśmy zabudowę architektoniczną miasta: mury obronne, Krzywą Wieżę, Dom Mikołaja Kopernika ponadto Muzeum Tony Halika i Muzeum Orientu. Po całodziennym zwiedzaniu „ucztowaliśmy” na bulwarach nad Wisłą, potem wyjechaliśmy na naszą pierwszą próbę do Bydgoszczy. Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zapewniło nam  wyżywienie podczas festiwalu oraz miejsca noclegowe w SP w Ostromecku. Zwiedziliśmy też Nowy Pałac i Muzeum Fortepianów i Pianin. Natomiast pokoncertowe atrakcje-niespodzianki to zasługa Jacka i Marty Kwaśniaków. To oni w maju  prowadzili warsztaty perkusyjno – taneczne w Rzeszowie, których finałem był udział
w „DRUMS FUSION 2022”w Bydgoszczy.

Drums Fusion. Na instrumentach z recyklingu wybili rytm Bydgoszczy na rekord Polski! [zdjęcia] | Express Bydgoski

Recyklingowy rekord uczniów Szkoły zakonu Pijarów – Radio VIA – Katolickie Radio Rzeszów

TVP3 Rzeszów – Uczniowie rzeszowskich szkół przygotowują… | Facebook                                                                                                                                  

Dariusz Kosak