Adres

ul. Bałtycka 33
35-323 Rzeszów

Adres

ul. Bałtycka 33
35-323 Rzeszów

Sekretariat czynny

Poniedziałek - Piątek
7:00 - 15:00

Sekretariat czynny

Poniedziałek - Piątek
7:00 - 15:00

13 kwietnia 2022

Szkolny koncert w Filharmonii Podkarpackiej


Wtorek, 12 kwietnia 2022r., był dla naszej szkoły ważnym dniem. Po raz pierwszy tak licznie (170 osób) uczestniczyliśmy w koncercie w filharmonii. Koncert szkolny, który prowadziła Elżbieta Lewicka z Radia Rzeszów okazał się koncertem dyplomowym młodej dyrygentki Izabeli Kociołek, studentki Akademii Muzycznej w Krakowie. Wysłuchaliśmy „Koncertu klarnetowego B- dur” Karola Kurpińskiego w wykonaniu solisty Roberta Mosiora (na co dzień muzyka Filharmonii Podkarpackiej) oraz I Suitę „Peer Gynt” op. 46 skomponowaną przez Norwega Edwarda Grieg’a nazywanego często „Chopinem północy”. Utwór był przepełniony znanymi motywami muzycznymi często wykorzystywanymi w bajkach dla dzieci. Po koncercie wróciliśmy do naszych codziennych zajęć, ale zapewne piękno muzyki symfonicznej zaszczepione na grunt szkolny przyniesie pozytywny efekt, bo „muzyka łagodzi obyczaje.” Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w wyjazd do Filharmonii: Dyrekcji, nauczycielom sprawującym opiekę, w szczególności zaś uczniom za ich wzorową postawę i bardzo dobre zachowanie podczas koncertu . Dariusz Kosak