Adres

ul. Bałtycka 33
35-323 Rzeszów

Adres

ul. Bałtycka 33
35-323 Rzeszów

Sekretariat czynny

Poniedziałek - Piątek
7:00 - 15:00

Sekretariat czynny

Poniedziałek - Piątek
7:00 - 15:00

20 maja 2022

WARSZTATY PERKUSYJNO – TANECZNE „DRUMS AND DANCE”

W poniedziałek  16  maja 2022r. w Publicznej Szkole Podstawowej Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie  rozpoczęły się  warsztaty perkusyjno – taneczne, które poprowadzili: Marta Dąbkowska – Kwaśniak – primabalerina baletu Opery „Nova”
w Bydgoszczy  i Jacek  Kwaśniak – perkusista Opery „Nova” w Bydgoszczy oraz instruktor perkusji  w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, założyciel Dziecięcej Orkiestry Recyklingowej. Towarzyszyli  im bydgoscy  muzycy w składzie: Daniel Pradella (instrumenty  klawiszowe), Kasper  Łbik (gitara basowa), Bartek Haliniak (saksofon).

        Dwudniowe warsztaty połączone były  z „Seminarium perkusyjnym ” w  Zespole Szkół Muzycznych nr 1 im. Karola Szymanowskiego w Rzeszowie a finałem – przemarsz korowodu ok. 200 uczestników ulicą  3-go Maja, Kościuszki na Rynek  oraz występ na płycie rynku.
Muzyczny korowód prowadzony przez Orkiestrę Szałamaistek z Wojewódzkiego Domu Kultury koncertował w trzech miejscach: pod Fontanną Multimedialną, przy Kościele św. Krzyża oraz na rynku. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie:
–  Publicznej Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów im. św. Józefa  Kalasancjusza w Rzeszowie
– Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 im. Karola Szymanowskiego w Rzeszowie
– Szkoły Podstawowej im św. Jadwigi Królowej  w Klęczanach.

Podczas audycji  muzycznej dla wszystkich uczniów szkoły muzycy zaprezentowali kilka utworów instrumentalnych, do których tańczyła p. Marta Kawaśniak. Zabrzmiały utwory latynoamerykańskie, kubańskie i klasyczne: „Marsz Radeckiego” i „Taniec arabski”.

Podziałem na grupy rozpoczęły się właściwe warsztaty, na których przygotowany został układ taneczny i akompaniament perkusyjny do utworu muzycznego „Na drodze tej” pochodzący
z filmu animowanego pt.”Vaiana”.

         Wyrazy uznania  za okazaną pomoc w przygotowaniach warsztatów składam:
p. Prezydentowi Miasta  Rzeszowa, Dyrekcji PSP Zakonu Pijarów  im. św. J. Kalasancjusza, p. Ilonie Małek /TVP3 Rzeszów/, ks. J. Nagiemu /Katolickie Radio „Via”/, p. M. Żminkowskiemu /Nowiny 24/,p. S. Gołąbowi – Radnemu Miasta Rzeszowa, p. D. Wilk – Sekretarz szkoły, ks. W. Jagustynowi – Proboszczowi Parafii św. Krzyża, p. G. Wąsacz – v-ce Dyrektor ZSM nr1., p. D. Drągowi – Dyrektorowi WDK a w szczególności  Rodzicom naszej szkoły. Podziękowania należą się także nauczycielom zaangażowanym w opiekę nad uczniami podczas dwóch audycji muzycznych i  przemarszu: A. Hamryszczakowi, K. Świder, K. Nieckarz,  M. Kraus-Szubart, A. Ziobro, T. Lorenc-Topolewicz, A. Konieczko, , A. Dudek, U. Mach, B. Szczygielskiej oraz praktykantom: A. Baran i D. Dziedzicowi.

Warsztaty DRUMS N’ DANCE – Radio VIA – Katolickie Radio Rzeszów

Parada na zakończenie warsztatów muzycznych „Drums and dance” | Rzeszów Nasze Miasto

                                                                                                                            Dariusz Kosak