Adres

ul. Bałtycka 33
35-323 Rzeszów

Adres

ul. Bałtycka 33
35-323 Rzeszów

Sekretariat czynny

Poniedziałek - Piątek
7:00 - 15:00

Sekretariat czynny

Poniedziałek - Piątek
7:00 - 15:00

22 kwietnia 2024

Spotkanie z Wojskiem Polskim

19 kwietnia w naszej szkole gościli żołnierze Wojskowego Centrum Rekrutacji podporucznik Miłosz Linek, plutonowy Wojciech Żuk, III Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej oraz Ania i Madzia z XIV Liceum w Rzeszowie. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 6-8, którzy dowiedzieli się o edukacji, sposobach rekrutacji do armii, warunkach i świadczeniach, pracy – karierze w wojsku. Plutonowy Wojciech Żuk pokazał filmiki ze skoków spadochronowych jednostki. Uczennice XIV LO opowiedziały jak wygląda edukacja w klasie o profilu wojskowym. Całość spotkania przebiegła w duchu patriotyzmu, dumy z bycia Polakiem i służby krajowi. Serdecznie dziękuję podporucznikowi Miłoszowi Linek za przygotowanie i przeprowadzenie wspaniałego spotkania.